Dziś 19 czerwca 2024 r.

english version
Strona główna Aktualności

Certyfikat PCBC

O firmie POL-AGENT


Spółka POL-AGENT jest jedną z pierwszych prywatnych firm polskich w branży portowo-spedycyjnej - powołana została do życia w październiku 1990 roku i w pierwszym okresie swojej działalności koncentrowała się głównie na obsłudze morskich statków liniowych i trampowych we wszystkich portach polskich. Po dziesięciu latach działalności zakres usług uległ znacznemu poszerzeniu i aktualnie firma jest pomocna w wielu dziedzinach:

·         spedycja krajowa i międzynarodowa 

·         sztuki ciężkie i ponadwymiarowe 

·         usługi logistyczne i dostawy dom/dom na cały świat

·         transport krajowy i międzynarodowy samochodami i koleją

·         czarterowanie

·         bukowanie ładunków w kontenerach i drobnicy do wszystkich portów świata 

·         linie promowe i RO-RO do Skandynawi z większości portów bałtyckich

·         agencja linii żeglugowych

o    serwis kontenerowy Polska/Wielka Brytania

o    linia zach. Afryki 

·         kompleksowa obsługa Agencji Celnej z zastosowaniem kryteriów WSK we wszystkich portach polskich

·         ubezpieczenie ładunków

Dzielimy się naszym doświadczeniem i służymy radą i pomocą klientom świadcząc kompleksowe usługi spedycyjne w kraju i zagranicą. Posiadamy rozległe kontakty i współpracujemy z agentami w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej. Wysoka jakość naszych usług gwarantowana jest przez wykształconych i z bogatym doświadczeniem międzynarodowym pracowników spółki. Wieloletnie dobre kontakty z armatorami o światowym zasięgu gwarantują bezpieczną i terminową dostawę ładunków. Naszym atutem jest również budowana od 1990 roku dobra współpraca z terminalami kontenerowymi i drobnicowymi we wszystkich portach polskich.

POL-AGENT SP. Z O.O. wdrożył i utrzymuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem zgodny z wymaganiami międzynarodowych norm: PN-EN ISO 9001:2001 oraz PN-EN ISO 14001:2005. System obejmuje swym zakresem wszystkie procesy realizowane w firmie.

AEOOd 20.06.2009 firma Pol-Agent jest upoważnionym przedsiębiorcą (AEO – Authorized Economic Operator) na podstawie wydanego przez Izbę Celną świadectwo AEOF - Uproszczenia Celne/Bezpieczeństwo i Ochrona (nr świadectwa: PLAEOF420000090).


Nasze osiągnięcia w spedycji krajowej i międzynarodowej zostały potwierdzone w czasie kongresu Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, gdzie w latach 2003 I 2005 przyznano nam specjalne wyróżnienia. Nasza firma znalazła się również w pierwszej dziesiątce rankingu „Gepardy Biznesu” -  najdynamiczniejszych firm branżyDiament_Forbes_2010Gazela_Biznesu_2009 transportowej wg wzrostu wartości rynkowej w okresie od 31.03.2003 do 31.03.2005. Spółka POL-AGENT otrzymała również tytuł Gazeli Biznesu 2009, trafiła także na listę Diamentów Forbesa 2010 i 2011.


Obecnie spółka POL-AGENT należy do grupy kapitałowej C.Steinweg z Rotterdamu, będącej jednym z największych ogólnoświatowych operatorów logistycznych, posiadającym 52 biura w 26 krajach na wszystkich kontynentach. Działalność grupy obejmuje m.in.. czarterowanie statków, kompleksową obsługę spedycyjną, przeładunki, przetwarzanie, konfekcjonowanie, pakowanie i magazynowanie wszelkiego typu ładunków.

Pol-Agent prowadzi swoją działalność na podstawie "Ogólnych Polskich Warunków Spedycyjnych".shipbrokers_logo
Pol-Agent jest członkiem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki i Polskiego Związku Maklerów Okrętowych

NIP:         852-050-13-27
Regon:   005445824
KRS: 000003246 Sąd Rejonowy w Szczecinie, XVII Wydział Gospodarczych
Kapitał zakładowy: 90 000 zł.

 
Certyfikat ISO