Dziś 02 grudnia 2015 r.

english version
Strona główna Aktualności
Opis połączenia
 

GDYNIA (PL) - HELSINKI (FIN)

Przez wiele lat transport morski do Helsinek zapewniało konsorcjum Polfin Conference, które w Polsce reprezentował Pol-Agent. Obecnie Finnlines Plc przejął zarządzanie połączeniem, tworząc przedstawicielstwo Finnlines Polska Sp. z o.o.

Finnlines-logo


Armator Finnlines oferuje obecnie bezpośrednie połączenie Gdynia – Helsinki oraz Helsinki – Gdynia. Na trasie pływa Baltica, jednostka mająca 2170 m linii ładunkowej dla samochodów ciężarowych, naczep, autobusów oraz samochodów osobowych, motocykli i przyczep. Statek nie jest przystosowany do przewozu pasażerów - posiada 12 miejsc przeznaczonych dla kierowców przeprawianych samochodów ciężarowych. Przy długości 157 m i szerokości 25 m Baltica rozwija prędkość 20 węzłów.

Przeprawa w jedną stronę trwa ok 26 godzin. 

Prom odpływa z Gdyni w czwartki i niedziele o godzinie 6:00, przypływając do Helsinek następnego dnia ok godziny 6:45.

Odejścia z Helsinek odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 20:30 (czasu lokalnego). Baltica zawija do Gdyni następnego dnia ok godziny 23:00.

Zlecenia rezerwacji realizuje biuro Pol-Agent w Gdyni:

POL-AGENT Sp. z o.o. O/Gdynia

Al. Solidarności 1c

81-336 Gdynia

 

Osoba kontaktowa w Gdyni:

Małgorzata Szcześniak, tel. / fax. 58 621 55 05  kom. 605 113 705

mszczesniak@polagent.com

Warunki rezerwacji:

Przyjmując zlecenie do realizacji firma POL-AGENT dokonuje rezerwacji na przeprawę statkiem we wskazanym terminie oraz przyjmuje na siebie zobowiązanie opłacenia należnych armatorowi kosztów przeprawy promowej.

Zlecenie mogą Państwo złożyć za pomocą naszej strony internetowej (dział "Rezerwacje online"), wypełnionego formularza wysłanego na faks nr 58 621 55 05 oraz poczty elektronicznej na adres: mszczesniak@polagent.com

Bukingi przyjmowane są z min 3-dniowym wyprzedzeniem.

Po otrzymaniu zlecenia, rezerwujemy miejsce na statku i wysyłamy potwierdzenie bukingu, w którym zawarte są szczegółowe informacje dotyczące miejsca załadunku na statek, miejsca rozładunku ze statku, daty wyjścia, godziny gotowości załadunkowej oraz łącznych kosztów przewozu i numeru konta, na które należy przelać płatność (obowiązuje pełna przedpłata). W potwierdzeniu znajdą Państwo także numer referencyjny bukingu.

Statek z Gdyni do Helsinek odchodzi w czwartki i niedziele o godzinie 6:00. Gotowość do załadunku: 3:00

Statek z Helsinek do Gdyni odchodzi we wtorki i piątki o godzinie 20:30 . Gotowość do załadunku: 18:30. Obowiązuje czas fiński (czyli +1h względem polskiego).

Przeprawa wg danych armatora przy dobrych warunkach pogodowych trwa ok. 26h.

Armator zastrzega sobie prawo do zmian rozkładów bez uprzedzenia. W przypadku braku miejsc lub zmiany w harmonogramie zawinięć, każdorazowo skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia nowego terminu przewozu.

 

Ładunki i pojazdy ponadgabarytowe

Ładunki i/lub pojazdy ponadgabarytowe (o ponadnormatywnych wymiarach lub wadze) należy zgłaszać z wyprzedzeniem. W celu określenia technicznych możliwości załadunku na statek pojazdu z ładunkiem ponadgabarytowym prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza deklaracji ładunku ponadnormatywnego.

Informacja o gotowości załadunkowej dla pojazdów ponadgabarytowych jest podawana każdorazowo w potwierdzeniu bukingu.

 Ładunki niebezpieczne (ADR/IMDB)

Pojazdy przewożące ładunki niebezpieczne (ADR/IMDG) należy zgłaszać z odpowiednim wyprzedzeniem. Zleceniodawca jest zobowiązany udostępnić dokumentację ładunku - w szczególności deklarację ładunku niebezpiecznego.